صفحه اصلی

با توجه به اهمیت رو به رشد سیستم ‎های پردازش دیجیتال و کاربردهای روزافزون آن ها در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی،دانشگاه صنعتی سجاد اقدام به برگزاری کنفرانس پردازش سیگنال و سیستم‎ های هوشمند ایران نموده است.این کنفرانس زمینه‎ ای برای همفکری و تبادل دانش بیشتر بین محققین و پژوهشگران علمی و فنی در موضوع پردازش سیگنال و سیستم‎ های هوشمند ایجاد می ‎کند.

محورهای کنفرانس
 • پردازش سیگنال
 • پردازش تصویر
 • پردازش صوت و گفتار
 • پنهان‎ سازی داده ‎ها
 • بینایی ماشین
 • تحلیل و بازشناسی الگو
 • داده‎ کاوی
 • محاسبات نرم
 • سیستم‎ های هوشمند
 • شبکه‎ های الکتریکی هوشمند
 • شبکه‎ های کامپیوتری
سخنرانان کلیدی

دکتر امیر حسین پی براه

دانشگاه : KTH Royal Institute of Technology
پست الکترونیک : payberah@kth.se
صفحه شخصی : https://payberah.github.io

عنوان سخنرانی: یادگیری توزیع شده

ایشان استادیار علوم کامپیوتر گروه نرم افزار و سیستم‌های کامپیوتری دانشگاه صنعتی سلطنتی KTH  در سوئد هستند. همچنین ایشان عضو محاسبات توزیع شده در دانشگاه KTH و مرکز تحقیقات فناوری پیشرفته نرم افزار CASTOR هستند. پیش از این، ایشان محقق یادگیری ماشین در دانشگاه آکسفورد (۲۰۱۷-۲۰۱۸) و محقق ارشد دانشگاه علوم کامپیوتر سوئد (۲۰۱۳-۲۰۱۷) بودند. ایشان در ژوئن ۲۰۱۳دکترای خود را از دانشگاه صنعتی سلطنتی KTH دریافت کردند. زمینه‌های تحقیقاتی مورد علاقه ایشان شامل سیستم‌ها و الگوریتم‌های توزیع شده، یادگیری ماشین در مقیاس بزرگ، یادگیری عمیق و پلتفرم‌های محاسباتی با داده‌های حجیم.https://payberah.github.io

چکیده سخنرانی

آموزش شبکه‌های عصبی عمیق از لحاظ محاسباتی پیچیده و زمان‌بر است. این مساله ناشی از حجم زیاد داده‌های آموزشی یا تعداد زیاد پارامترهای مدل‌ها می‌باشد. گاهی حجم این داده‌ها یا پارمترها بیشتر از آن است که بتوان آنها را بر روی یک ماشین ذخیره کرد. یک راه برای رفع این مساله، موازی‌سازی پروسه آموزش است. در این سخنرانی،‌ دو شیوه موازی سازی data-parallelization و model-parallelization به عنوان دو راه برای مقابله با مشکل مطرح شده ارائه می‌شود.

پروفسور محمد باقر منهاج

 

دانشگاه : دانشگاه صنعتی امیر کبیر
پست الکترونیک : menhaj@aut.ac.ir
صفحه شخصی : https://aut.ac.ir/cv/2304/Mohammad-Bagher-Menhaj?slc_lang=en&&cv=2304&mod=scv

عنوان سخنرانی:محاسبات شناختی - نظریه و کاربرد آن

 

استاد تمام دانشکده مهندسی برق، دانشگاه صنعتی امیرکبیر.پروفسور محمد باقر منهاج دارای مدرک فوق دکترای مهندسی کنترل از دانشگاه ایالتی اوکلاهاما هستند. در سال ۱۹۹۸از ایالت متحده آمریکا به دعوت دانشگاه امیرکبیر به ایران آمدند. ایشان مولف بیش از ۱۲جلد کتاب هستند. انتشار بیش از ۱۹۰مقاله در مجلات معتبر بین المللی و انتشار بیش از ۲۸۰مقاله در کنفرانس‌های معتبر داخلی و خارجی نمونه‌ای از سوابق ارزشمند علمی ایشان است. ایشان از سوی موسسه ISI به عنوان دانشمند نمونه در سال ۲۰۰۴انتخاب شدند. سیستم‌‌های کنترل و فیلترهای تطبیقی، هوش محاسباتی، سیستم‌های چند عاملی، روباتیک و علوم شناختی از عمده‌ محورهای تحقیقاتی ایشان است.

https://aut.ac.ir/cv/2304/Mohammad-Bagher-Menhaj?slc_lang=en&&cv=2304&mod=scv

 

چکیده سخنرانی

محاسبات شناختی یک الگوی نوظهور از روش‌ها و سیستم‌های محاسبات هوشمند مبتنی بر انفورماتیک شناختی است، که با استفاده از استنتاج‌های خودمختار و سیستم‌‌های پردازش، هوش محاسباتی را پیاده‌سازی می‌کند، تصوراتی که از مکانیسم‌های مغز تقلید می‌کند. هدف آن شبیه‌سازی فرآیندهای فکر انسان در یک مدل رایانه‌ای است.

در این سخنرانی، ابتدا به اصول خواهم پرداخت و پس از آن مطالعات گسترده‌ای که در مورد محاسبات شناختی انجام شده است به همراه کاربردهای آن و مطالعات موردی آن ارایه خواهد شد. طیف گسترده‌ای از کاربردهای مختلف محاسبات شناختی و تحولات اخیر در آن، مانند تجزیه و تحلیل داده‌ها، یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی، تجزیه و تحلیل داده‌ها در امنیت سایبری، تشخیص الگوی، شناسایی و تشخیص خطا و بسترهای تحلیلی برای مطالعه واسط مغز-کامپیوتر بحث خواهد شد.

مقالات منتخب در ششمین کنفرانس پردازش سیگنال و سیستمهای هوشمند ایران به صورت توسعه یافته در شماره ویژه مجلات علمی پژوهشی زیر به چاپ میرسند:

1- International Journal of Engineering (IJE)  
2-  Journal of Artificial Intelligence & Data Mining (JAIDM)  

مجله IJE در لیست ISI قرار دارد و توسط چندین پایگاه داده علمی از جملهScopus نمایه میشود. مجله JAIDM در لیست ISC قرار دارد و توسط چندین پایگاه علمی معتبر نمایه می‌شود.

 لیست مقالات منتخب ده روز بعد از برگزاری کنفرانس اعلام می‌شود. برای مقالات منتخب ضروری است که نویسندگان محترم مقاله حداقل به میزان 50 درصد، مقاله را توسعه داده و از طریق وب سایت مجله مزبور، با توجه به فرمت مجله،  تا تاریخ 20 بهمن ماه 1399  همراه با بارگزاری نامه تایید مقاله منتخب (نامه کنفرانس )، مقاله ارسال شود.

تاریخ اعلام پذیرش قطعی در این مجلات 20 اردیبهشت 1400 و چاپ مقاله در تیرماه 1400 خواهد بود.

نمایه سازی مقالات کنفرانس در Civilica

کلیه مقالات پذیرفته شده‌ی کنفرانس، ضمن ثبت در کنسرسیوم محتوای ملی و

ایجاد مالکیت فکری مقاله به نام نویسندگان؛ در پایگاه علمی Civilica نمایه خواهند شد.

 

نمایه سازی مقالات کنفرانس در IEEE

IEEE ششمین کنفرانس پردازش سیگنال و سیستم‌های هوشمند را تصویب کرده است،

لذا کلیه مقالات پذیرفته‌ شده‌ی کنفرانس، در IEEE نمایه سازی خواهد شد.

 

 

حامیان


تا کنفرانس
1 ماه و 26 روز
پوستر کنفرانس

تاریخ های مهم

آخرین مهلت ارسال مقالات : ۹ آبان ۱۳۹۹

زمان اعلام نتایج داوری مقالات: ۲۳ آبان ۱۳۹۹

آخرین مهلت پیشنهاد کارگاه‌های آموزشی: ۱۶ آبان ۱۳۹۹

زمان اعلام پذیرش کارگاه های آموزشی: ۳۰ آبان ۱۳۹۹

ثبت نام و ارسال نسخه نهایی مقالات: ۷ آذر۱۳۹۹

تاریخ برگزاری کنفرانس: ۳ و۴ دی ۱۳۹۹

تماس با ما

مشهد، جلال آل احمد۶۴، دانشگاه صنعتی سجاد، ساختمان شماره ۱، طبقه سوم، اتاق ۱۳۸

تلفن : ۳۶۰۲۹۳۱۳-۰۵۱

فکس : ۳۶۰۲۹۴۰۵-۰۵۱

کد پستی : ۹۱۸۸۱۴۸۸۴۸

 ایمیل: icspis2020@sadjad.ac.ir

کارشناس دبیرخانه:مهندس سمیه مقدم‌زاده کاشانی

مقالات دوره‌های قبلی کنفرانس در IEEE Xplore
آخرین تاریخ بروزرسانی

‍۳آبان ۹۹

آمار بازدیدکنندگان
51270 بازدید